O mé maličkosti

Jmenuji se Roman Vašíček. Narodil jsem se v roce 1975 ve vesničce jménem Přílepy. Zhruba dva roky jsem s rodiči bydlel v Zubří. Pak jsme se přestěhovali a od té doby až do dneška je mým trvalým bydlištěm město Holešov.

V Holešově jsem absolvoval osm let na Základní škole Smetanovy sady 625 (tehdy ještě 2. ZŠ Holešov) a čtyři roky na gymnáziu (Gymnázium Ladislava Jaroše). Poté jsem strávil dalších šest let na VUT v Brně. Konkrétně to byla Fakulta elektrotechniky a informatiky, na které jsem vystudoval obor "Kybernetika, automatizace a měření" se zaměřením na využití výpočetní techniky. Moje diplomová práce však byla z trochu jiného soudku. Její téma bylo "Informační systémy na Internetu".

Po úspěšném ukončení studií jsem se ještě jednou vrátil na Základní školu Smetanovy sady 625 do Holešova, kde jsem strávil jeden a půl roku v rámci civilní vojenské služby. Poté jsem se vydal do světa, tedy abych byl přesný, odešel jsem do Prahy, kde jsem nastoupil u společnosti SuSE CR, s. r. o. jako vývojář a správce softwarových balíků. Mimo práci na SW balících pro distribuci SuSE Linuxu jsem se podílel na vývoji podpory pro výpočetní clustery postavené na bázi SuSE Linuxu (AddOn CD pro společnost HJ Computers), a to nejen jako vedoucí, ale také jako autor FIRMWARE pro řídící jednotky (postavené na procesorech HC11 společnosti Motorola) těchto clusterů.

V době kdy jsem byl zaměstnán u společnosti SuSE CR jsem se také coby autor webových stránek a databáze podílel na dnes již bohužel ukončeném projektu Nové Knihy.

Od společnosti SuSE CR jsem po roce odešel a nyní jsem zaměstnán jako softwarový vývojář u společnosti PetaMem s. r. o. Ve svém volném čase jsem se pak až do konce roku 2003 staral o webové stránky Střední odborné školy v Holešově.

Na podzim roku 2002 jsem se oženil, po téměř deseti letech chození, s Radkou Kopečkovou. Měli jsme hezký civilní obřad v obřadní síni v Holešově (salonek městské knihovny) a bohatou hostinu na jedné útulné chatě skryté v nádherném koutu Rusavy. Namísto svatební cesty jsme si tenkrát dali výlet na Křivoklát. Dva roky nato jsme si to ale vynahradili jedenáctidením pobytem na řeckém ostrově Zakynthos.

Zájmy

Mým koníčkem jsou počítače a to nejen z hlediska HW, ale i programování. Umím programovat, nebo jsem alespoň něco napsal, v jazycích: ASSEMBLER (pro mikroprocesory Intel řady 80x86 a Motorola HC11), PASCAL, DELPHI, C/C++, JAVASCRIPT, PHP, PERL a Tcl/Tk. Dále také vytvářím WWW stránky (statické /HTML/ i dynamické /DHTML/), čehož dokladem je i tento text. Stranou mého zájmu nejsou ani databázové a informační systémy a jejich bezpečnost.

V současné době jsem již několik let vcelku spokojeným uživatelem operačního systémi Linux. Mnou preferovaná distribuce je SuSE ve verzi 7.3 CZ, a není to jen kvůli onomu "Koho chleba jíš, toho píseň zpívej." Navíc již v SuSE nepracuji.

Pokud zrovinka ale nesedím u počítače, tak třeba jezdím na kole či na motorce. V zimě mne pak můžete potkat třeba na běžkách. Také občas a rád hraji na kytaru, ikdyž to zase tak moc neumím.

Díky mému přesídlení do Prahy jsem opět začal více cestovat a tak je možné mne potkat například při "dobývání Ameriky" a jinde na Karlštejnsku či Křivoklátsku.

Zaměstnání

Kontakt

Pokud mi chcete cokoliv sdělit, napište mi to na e-mailovou adresu uvedenou v potičce stránky.